Bruger

Danseleder: Annelise Larsen
Telefon: +45 98 13 80 14
Mobil:
Email:

Dansetider

Aalborg.

















Danseleder: Bente Norup
Telefon:
Mobil: 24 42 28 34
Email: bentenorup1@gmail.com

Dansetider

9440 Aabybro
Biersted Aktivitetscenter, Stationsvej 51
Torsdag
9.45-11.45
Start 7. september 2017













Danseleder: Birthe Christiansen
Telefon:
Mobil: +45 30 69 72 95
Email: bikuchr@mail-online.dk

Dansetider







9560 Hadsund
Kulturcentret, Kirkegade 2 -4,
Torsdag
kl. 13.00 - 14.45
Start torsdag den 6. september 2018







Danseleder: Ella Hansen
Telefon: +45 98 55 72 29
Mobil: 51742842
Email: ellabech@hotmail.dk

Dansetider

Hobro

















Danseleder: Elly Engedal
Telefon: +45 98 62 11 10
Mobil: + 45 20 42 50 8
Email: ellyengedal31@gmail.com

Dansetider

9600 Aars
Aktivitetscentret, Bymidten 15
Mandag
14.00 - 16.00
Start 3. september 2018













Danseleder: Else Storgaard
Telefon: +45 98 62 24 10
Mobil:
Email: else.storgaard@mail.dk

Dansetider

Aars

















Danseleder: Inger Andersen
Telefon:
Mobil: 30 30 29 23
Email: ingerk@hotmail.dk

Dansetider

Fjerritslev
Kultur/Seniorcenter, Teninsvej 9
Torsdag
14.00 - 16-00
Start 6. september 2018













Danseleder: Lene Mandrup
Telefon: +45 98 12 28 63
Mobil:
Email: lene.mandrup@stofanet.dk

Dansetider



















Danseleder: Lilly Thomsen
Telefon: +45 98 37 86 13
Mobil: 25 11 86 13
Email: elythomsen@yahoo.dk

Dansetider







9670 Løgstør
Spejderhuset Skansen, Frederik den 7. Alle 41, 967
Tirsdag
kl. 14-16.








Danseleder: Lissy Vad
Telefon:
Mobil: 40 51 45 85
Email: borge-vad@mail.dk

Dansetider

9520 Skørping
Spillemands - Museet, Cimbrervej 2, Rebild
Mandag
13.30 - 15.30
Start den 24. september 2018

Arden
Kulturhuset, Blumesgade 19, 9510 Arden
Onsdag

Januar 2019







Danseleder: Lone Rasmussen
Telefon:
Mobil: +4561115250
Email: lr@kabelmail.dk

Dansetider



















Danseleder: Martha Holst
Telefon: +45 98 67 84 96
Mobil: 40 24 59 05
Email: ebbe.martha@gmail.com

Dansetider







9620 Ålestrup
Ålestrup Idrætscenter, Hal 2, Skolevænget 17
Torsdag
kl. 9.30 - 11.30
start torsdag den 20. september 2018 Medbring kaf







Danseleder: Niels Frederiksen
Telefon: +45 98260184
Mobil:
Email: niels17b@gmail.com

Dansetider

9430 Vadum
Aktivitetscentret Solvang, Ellehammersvej 39.
Torsdag
kl.13.30 - 15.30
den 7. september 2017













Danseleder: Rosa Pedersen
Telefon: +45 32 14 77 90
Mobil: 41 40 91 60
Email: rosa.j.i.pedersen@gmail.com

Dansetider



















Danseleder: Rosa Skriver
Telefon: +45 98 37 33 13
Mobil: 60 47 78 08
Email: rosalskriver@gmail.com

Dansetider

9530 Støvring
Baunebakkeskolens festsal, Baunebakken 105, 9530 Støvring
Mandag
16.30 - 18.20
Start mandag den 10. september 2018

9541 Suldrup
Himmerlandshave Ældrecenter
Mandag
13.00- 15.00
Mandag den 10. september 2018

9670 Løgstør
Skansen, Frederiks den 7. Alle 41
Tirsdag
kl. 14.00 - 16.00
17. september 2018

Danseleder: Solveig Christiansen
Telefon: +45 ## ## ## ##
Mobil:
Email: solveig.troustrup@gmail.com

Dansetider

Mariager
Mariagers skoles gymnastiksal
Onsdag
19.00 -21.00
3. oktober 2018













Danseleder: Solveig Christiansen
Telefon:
Mobil: +45 20 41 47 63
Email: solveig.troestrup@mail.com

Dansetider

9500 Hobro
Biescentret, Algade
Tirsdag
14.30-16.30
4. september 2018

9000 Aalborg
Omnihuset Filstedvej 10
torsdag
16.00 -18.00
20. september. 2018

9400 Nørresundby
Kulturbroen, Strandgade 3
Fredag
11.30 - 13.30
14. september 2018

Dansk Seniordans Himmerland | Rosa Skriver | Porsborgvej 19 | 9530 Støvring | Tlf.: 98 37 33 13 | Mobil: 60 47 78 08 | Mail: rosalskriver@gmail.com